Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Билетите за Гета 800 денари

Go down

20100423

Пишување 

Билетите за Гета 800 денари


Билетите за настапот на Дејвид Гета во Скопје, закажан на 9 мај, ќе чинат 800 денари и ќе може да се купат од понеделник

Билетите ќе можат да се најдат во Југотон, Розе-Веро 2, Камарад Рамстор, салоните на Тогетхер, кафулињата Змија, Бастион, Кино Карпош, Тренд, Ливингрум и Хепи.

Организаторите Биг саунд и Октопуси ентертејмент со настапот на светски познатиот ди-џеј најавуваат дека Македонија ќе биде сведок на врвен музички спектакл. Најавуваат моќно озвучување, висококвалитетно осветлување и досега невидена видеопродукција.

Парижанецот Дејвид Гета е ди-џеј и продуцент, кој години наназад се наоѓа на самиот врв на светските топ листи. Со клупските хитови The World is mine, Love is gone, Money, Tomorrow can wait, When love takes over......, Гета успеа да направи спој на поп со денс музиката, гламурот со андерграундот и да создаде совршена музичка целина, која беспрекорно добро функционира на подиумите секаде во светот.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот