Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Нов iPhone HD во јуни?

Go down

Нов iPhone HD во јуни? Empty Нов iPhone HD во јуни?

Пишување by GBL on Сре Мар 31 2010, 18:22

Според шпекулациите, техничките карактеристики на двата модели би требало да бидат исти, со тоа што едниот модел за прв пат би ја поддржувал CDMA мрежата на Verizon и би го прекинал ексклузивитетот со AT&T во САД.

Нов iPhone HD во јуни? Applehd455

Новите модели најверојатно ќе ги носат ознаките HD (менаџерите на Apple се свесни на кои додавки се "пали" популацијата) затоа што телефоните ќе се испорачуваат со вграден A4 чип, кој веќе се користи во iPad, како и дисплеј со резолуција од 960х640 пиксели.

Според некои извори, новите модели на iPhone ќе располагаат и со камера од предната страна на телефонот како и способност за користење на повеќе апликации истовремено, односно - фамозниот multitasking. Се претпоставува дека оваа можност ќе биде претставена со новата верзија на софтверот iPhone OS 4.0.

Официјалното претставување на новите модели на iPhone HD се очекува на 22 јуни, кога ќе бидат објавени точните технички спецификации. До тогаш, ќе уживаме во типичната Apple таинственост кога станува збор за исфрлањето на нови производи на пазарот...

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Нов iPhone HD во јуни? Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот