Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ноже за тајни агенти

Go down

20100331

Пишување 

Ноже за тајни агенти
Компанијата Victorinox претстави уште еден во низата на швајцарски ножиња со вградена УСБ меморија (што, го пропуштивте тој дел? Smile ), но овој пат и со некои додатоци во случај ножето да заврши во погрешни раце.УСБ меморијата вградена во овој гаџет има три степени на заштита. Како прво, читачот на отисоци од прсти, без кој не е можно да се пристапи до податоците. Податоците се енкриптирани со 256-битен АЕС алгоритам, што во огромен број на случаи е сосема доволна заштита за вашите податоци.

Најинтересниот степен на заштита е вистинско самоуништување: имено, ако некој се обиде физички да ја отвори УСБ меморијата, процесорот и мемориските чипови ќе се „спржат“ и податоците ќе бидат уништени.

Освен УСБ меморијата со капацитет од 32 гигабајти, овој гаџет нуди и ноже, хемиско пенкало, ЛЕД светилка, ножички, турпија за нокти и отворач.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот