Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Студентите се меѓу нас!

Go down

20100331

Пишување 

Студентите се меѓу нас!
Претставниците на филмската индустрија против пиратите се борат на различни начини и методи, а најновата вклучува и вработување на најлошите пирати од сите - студентите.Според некои проценки, просечните американски студенти се чести корисници на интернет мрежите преку кои неовластено симнуваат материјали заштитени со авторски права. Токму затоа екипата на Warner Bros се одлучи - да ги вработи.

Компанијата е во потрага за „писмени“ студенти од ИТ-секторот кои ќе одржуваат кориснички сметки на торент страниците, ќе ги одржуваат алатките преку кои се пребаруваат базите на торентите и слично.

Рокот на пријавувањето за оваа „издајничка“ работа е 31. март (ах, денес...простете што не ве информиравме порано; ХА-ХА), а одбраните студенти како надокнадување за својата работа ќе примат по 17.500 фунти годишно. Повеќе за оваа необична понуда за работа може да прочитате тука.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот