Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ел-Асира, нов секс-шоп во Амстердам

Go down

20100331

Пишување 

Ел-Асира, нов секс-шоп во Амстердам
Муслиманите, како и сите останати луѓе, си бараат одредени сексуални играчки, дури и ги носат во Холандија од Блискиот исток, вели сопственикот на првиот ваков секс-шоп Абделазиз Аураг.Пилули за машка потенција, препарати за зголемување на сексуалното возбудување, лубриканти на база на масло од какао, сензуални стимулатори... Ова е дел од асортиманот на Ел-Асира, првиот исламски интернет секс-шоп кој е отворен во Амстердам. Иако исламот баш и не се поврзува лесно со сексот и врелите авантури во постелата, сопственикот на Ел-Асира Абделазиз Аураг тврди дека во неговиот бизнис потфат нема ништо спорно.

„Се додека односот се одвива во брачна заедница, нема проблеми. Муслиманите како и сите останати луѓе, бараат секси играчки, дури и ги носат во Холандија од Блискиот исток“, вели тој.

Сепак, овој муслиман од мароканско потекло пред регистрација на компанијата се посоветувал со локалниот имам кој му дал зелено светло за започнување на бизнисот, известува Times Online.

Покрај заработувачката, основната цел на исламскиот секс-шоп е едукацијата на верниците. Како што вели Аураг, ги проучил сите аспекти на сексуалноста во исламот па на многуте муслимани за кои половите односи се речиси табу тема може да им објасни кои правила треба да ги почитуваат во постелата.

„Битно е се да се одвива во рамките на брачната заедница, а контрацепцијата нималку не пречи. Идеално е кога мажите употребуваат кондоми, бидејќи и мажот и жената треба да бидат задоволени за да не мастурбираат или да употребуваат вибратори, што е валкан чин“, вели Аураг.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот