Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Тодоров: Целта на екстерното оценување не е да се казнат наставниците

Go down

20100330

Пишување 

Тодоров: Целта на екстерното оценување не е да се казнат наставниците
Целта на екстерното оценување не е да се казнат наставниците, целта на овој концепт е да се зголеми квалитетот на образованието.Ова денеска го изјави министерот за образование Никола Тодоров во врска со концептот за екстерно оценување.
„Казните не се предвидени веднаш. Ние имаме предвидено период во кој ќе дадеме стручна и советодавна помош на наставниците. Целта на овој концепт не е да се казнат наставниците целта на овој концепт е да се зголеми квалитетот на образованието“, изјави Тодоров.
Тој смета дека со овој концепт на некој начин ќе бидат заштитени наставниците од било какви надворешни влијанија и притисоци.
И премиерот Никола Груевски смета дека екстерното тестирање ќе придонесе за зголемување на квалитетот на образованието.
„И професорите и наставниците ќе бидат повеќе мобилизирани да ги натераат децата да научат повеќе, а децата ќе бидат исто така повеќе мобилизирани да го зголемат своето знаење“ изјави Груевски.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот