Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

МЗ: Ставовите на СДСМ околу капитацијата се спротивни на логиката

Go down

20100330

Пишување 

МЗ: Ставовите на СДСМ околу капитацијата се спротивни на логиката
Министерството за здравство експресно реагираше на најновиот предлог од СДСМ со кој тие предлагаат наместо да се намалува да се зголеми бодот на капитација.Ваквиот т.н. предлог од СДСМ за зголемување бодот на капитација за 5 денари е спротивен на логиката и не е ништо друго освен празно ветување кое партијата не може да го исполни.“, стои во соопштението од министерството.
Ова ветување само создава лажни надежи кај лекарите и јавноста и со ништо нема да помогне во решавањето на реалната состојба во која се наоѓа здравствениот систем.
Според министерството за здравство доказ за ова е фактот што во времето на владеење на СДСМ ниту еднаш не се зголемиле платите на здравствените работници, а уште помалку се зголемил капитациониот бод.
Наспроти ова сегашното министерство ги врати долговите од 80 милиони евра создадени во времето на СДСМ и дополнително ќе реализира инвестиции во здравството кои изнесуваат 150 милиони евра.
Од министерството апелираат, здравствените работници и опозицијата да прифатат здравствениот систем да се адаптира според можностите, а не според желбите и очекувањата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот