Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Премиерот се вклучи во акцијата за пошумување

Go down

20100330

Пишување 

Премиерот се вклучи во акцијата за пошумување
Премиерот Никола Груевски заедно со инвалидизираните лица, денеска во рамките на акцијата за пошумување „Ден на дрвото“, засади дрвца во месноста Три Круши кај Драчево.ваа акција, што во земјава се организира по петти пат, а се создаде како резултат на пожарите што пустошеа во минатото прерасна во традиција, се со цел во земјата повторно да се обнови шумскиот фонд.
Годинешната акција „Засади ја својата иднина“ се организира на околу 77 локации низ земјава, во која што е предвидено да се засадат над 7,5 милиони дрва.
„Денеска со задоволство сум на петата акција на Денот на дрвото, што се организира во последниве 2,5 години. Мене ми е задоволство што сум на оваа акција што не е партиска акција, не на еден човек или на една партија, туку општонародна акција“, изјави Груевски.
Поддршка и учество на оваа акција за пошумување дадоа и повеќето владини преставници меѓу кои и министерот за финансии Зоран Ставрески кој истакна дека земјава полека, но сигурно станува лидер во регионот во пошумувањето.
Акцијата Ден на дрвото во земјава се организира во последниве 2,5 години и досега со денешното пошумување се засадени речиси 28.милиони дрвца.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот