Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

“Ден на дрвото – засади ја својата иднина“ по петти пат

Go down

20100330

Пишување 

“Ден на дрвото – засади ја својата иднина“ по петти пат


Во Македонија денес се одржува акцијата “Ден на дрвото“. На повеќе локации во земјава граѓаните ќе засадат околу 7,5 милиони садници. Оваа голема акција за пошумување, годинава се одржува по петти пат под мотото “Растеме заедно“.

Во неа активно учествуваат и претставници на државната и локална власт. Претседателот на државата Ѓорге Иванов ќе засади дрвце на локација кај езерото Младост, велешко. Премиерот Никола Груевски и министерот за финансии Зоран Ставревски ќе земат учество на “Ден на дрвото – засади ја својата иднина“ во место Три круши, скопска населба Драчево.

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска ќе засади дрво во месноста Рудине, во склоп на резерватот “Јасен“ при ЈП “Јасен“, а пак во истовреме државниот секретар при МВР, Виолета Андоновска, ќе засади садница во месноста викана Зад коријата, крушевско. Првиот човек за одбрана ќе биде во Ресен во друштво со градоначалниците на општина Ресен, Михаил Волкановски и општина Пустец, Албанија, Едмонд Темелко.

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот