Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

“Волво“ од денеска со кинески газда

Go down

20100329

Пишување 

“Волво“ од денеска со кинески газда
Американскиот автомобилски гигант Форд, конечно постигна договор со кинеската компанија Џили за продажба на својот шведски загубар Волво.Веста беше објавена од кинеската агенција Ксинхуа и потврдена од портпаролот на шведската компанија.

Потписите под договорот ставија финансискиот директор на Форд, Луис Бут и претседателот на кинеската автомобилска компанија Ли Шуфу.

“Волво Ауто“беше продаден на Форд од својата поранешната компанија-мајка “Волво АБ“во 1999 година за 6,4 милијарди долари, што е за четири пати повеќе од цената од 1,8 милијарди долари која американската компанија сега ја доби со продажбата на Џели.
Договорот претставува продор на азискиот гигант Џели во секторот во Европа, како и нова ера за Волво, кој беше соочен со многу тешкотии и загуби во работењето откако беше под капата на Форд.

И покрај првичната несогласувања синдикатите на Волво Автомобил, каде работат 22 000 луѓе, го одобрија купопродажниот договор.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот