Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

И од обичната вода се дебелее?

Go down

20100329

Пишување 

И од обичната вода се дебелее?
Можеме ли да се здебелиме пиејќи чиста вода? Иако звучи невозможно, група на англиски научници ни го тврдат точно спротивното.[/b]Поради загаденоста при обработката на водата се користат хемиски суспстанци меѓу кои има и такви кои може да предизвикаат здебелување. Дури и обичната вода од славината може да го зголеми нивото на маснотии во телото, ако во неа, поради слабото филтрирање, се' уште се присутни хемикалиите кои може да влијаат на хормоналната нерамнотежа.

Истражувањето е направено во Велика Британија, а податоците се споредени со студии од уште неколку европски земји, меѓу другите и Германија и Франција.

Охрабрувачки е фактот дека штетните хемикалии биле присутни во помал број на тестирани примероци, пренесува Daily Mail.

Сепак, решението според научниците не лежи ниту во пиењето вода полнета од пластични шишиња која е хемиски дотерувана во фабриките во кои се полни или е без адитиви туку чисто изворска и здрава. Зошто? Затоа што наводно пластиката во која се полни водата ја содржи хемикалијата Бисфенол-А (ВРА). Станува збор за синтетички полов хормон сличен на естрогенот кој се употребува во производството на пластиката, а кој може да доведе до посериозни здравствени проблеми, тврдат научниците.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот