Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Женски версус машки мозок

Go down

20100329

Пишување 

Женски версус машки мозок
Следниот пат кога со партнерот или некој друг припадник на спрoтивниот пол ќе имате фијаско во комуникацијата.Ах, тој секс

Најголемата разлика помеѓу машкиот и женскиот мозок е токму во делот од мозокот поврзан со секс, кој кај мажите е дури два пати поголем. Овој дел од мозокот е одговорен за производство на тестостерон, а поради неговата големина сексот има голема улога во живoтот на мажот.

Па жени, кога следниот пат вашиот маж ќе “изгуби глава“ штом здогледа женски гради, разберете го - посилно е од него.

Примерни татковци

Природата се погрижила да го подготви и мажот за родителска улога за време на бременоста. А, како? Со тоа што направила мажите да имаат помала потреба да гледаат по други жени додека нивната партнерка е бремена.

Женскиот мозок го иницира лачењето на феромони кои до мажот доаѓаат преку неговиот нос. Феромоните го стимулираат неговиот мозок кој поради тоа му наредува на телото помало производство на тестостерон, па мажот се “смирува“ со цел подобро да одговори на татковската “професија“.И тие имаат срце

Иако често се чини дека мажите се целосно оттуѓени од своите емоции, односно ги немаат, вистината е дека и тие се многу емотивни,а често знаат да чувствуваат и подлабоко од жените. Единствениот проблем е во тоа што мажите своите емоции не знаат да ги покажат.

Кога жената плаче и се жали пред мажот, на пример, мажот ги потиснува чувствата и се фокусира на пронаоѓањето на решение. Поради тоа може да делува бесчуствително, а всушност се работи за вроден машки нагон кој ги тера што побрзо да го решат проблемот.

Старееме различно

Со староста во организмот на жените и мажите доаѓа до интересни промени. Кај мажите има се' помалку тестостерон, додека жените имаат се' повеќе естроген. Така, мажите стануваат како деца, незаинтересирани за секс, а кај жените е поинаку затоа што нивните хормони и понатаму функционираат како и претходно.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот