Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Интер ќе биде шампион при ист број бодови со Рома и Милан

Go down

20100328

Пишување 

Интер ќе биде шампион при ист број бодови со Рома и Милан
Интер можеби загуби од Рома но сеуште е лидер во Серија А. ТАка ќе остане и после денешните натпревари.Нероазурите водат со 1 поен пред Рома и 4 пред Милан, вечерва росоњерите исто така можат да стигнат до -1 доколку го победат Лацио.

До крајот остануваат уште 7 кола а калкулациите сигурно се доста разиграни. Не е исклучено на крајот два или повеќе од два тима да имаат ист број на бодови.

Според правилата на Калчо лигата се гледаат натпреварите помеѓу тие два или три тима. Интер при ваков расплет на настаните е во голема предност.

Единствено доколку шампионот заврши со ист број поени со Рома нема да биде шампион. Двата натпревари со римјаните завршија 1-1 на Сан Сиро и 1-2 на Олимпико што значи Интер е во негатива.

Нероазурите имаат подобар показател во натпреварите против Милан откако годинава победија два пати, со 2-0 и со 4-0. Ако трите тима завршат со ист број поени тогаш повторно екипата на Мурињо ќе се радува.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот