Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Забрана за пушење на работно место и јавен превоз, казни до милион динари

Go down

20100328

Пишување 

Забрана за пушење на работно место и јавен превоз, казни до милион динари
Српскиот парламент, на седницата закажана за 30 март годинава ќе го разгледува Предлог законот за заштита од тутунскиот чад.
Законот предвидува забрана за пушење во јавниот превоз, чекалниците и во работните простории.

Во законот за забрането пушење во затворен работен и јавен простор се изземени угостителските објекти.

Српскиот закон предвидува, доколку угостителскиот објект е со површина од над 80 метри квадратни и во него целосно не е забрането пушењето, сопственикот да пренамени најмалку 50 отсто од просторијата за непушачите.

Непочитувањето на оваа законска одредба предвидува парична казна од 5.000 до 1 милион српски динари.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот