Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Добил отказ бидејќи мирисал на пот

Go down

20100328

Пишување 

Добил отказ бидејќи мирисал на пот
Најновата жртва на германската дисциплина и либералниот пазар е еден архитект од Келн, кој добил отказ бидејќи наводно мирисал на пот.Во Германија не се ретки отказите поради проневера на едно евро, кражба на месо, или трошење на државна струја во приватни цели, јави Дојче Веле.

Според медиумите во Германија, многу често се бараат банални причини за отпуштање од работа, кои што ниту еден суд во некоја друга европска држава не би ги сфатил за сериозни.

Оштетениот архитект, случајот го испратил и до судот за воени спорови со верување дека ќе успее да победи. Но, одлуката на судот била јасна: Отказот е во склад со законите и целосно е оправдан.

Забелешките на отпуштениот Вернер М. биле дека со одлуката се коси основното човечко достоинство и моралните норми.

Да биде апсурдот поголем работодавецот бил задоволен од работата на Вернер меѓутоа потта била бариера покрај која неможе да помине, пишуваат германските медиуми.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот