Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

“Тојота“ го запира производството на 12 дена во Франција и Британија

Go down

“Тојота“ го запира производството на 12 дена во Франција и Британија Empty “Тојота“ го запира производството на 12 дена во Франција и Британија

Пишување by GBL on Пет Мар 26 2010, 21:59

Јапонскиот автомобилски гигант “Тојота“ ќе го запре производството во фабриките во Франција и Британија на 12 дена, откако продажбата значително се намали, пренесуваат медиумите.

“Тојота“ го запира производството на 12 дена во Франција и Британија Img10786030

Од понеделник до четврток нема да работи фабриката во Велика Британија, а производството привремено ќе сопре и на шести април во фабриката во Франција.

Во последниве неколку месеци јапонскиот гигант повлече од продажба околу осум милиони возила поради проблеми со папучата за гас и ненадејното забрзување.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : “Тојота“ го запира производството на 12 дена во Франција и Британија Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот