Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Жените се поголеми хипохондрици од мажите

Go down

Жените се поголеми хипохондрици од мажите

Пишување by GBL on Пет Мар 26 2010, 21:53

Иако досега се сметаше дека мажите повеќе се жалат кога се настинати, изгледа дека жените повеќе се жалат за своето нарушено здравје.Кога се работи за здравјето, најновата анализа покажува дека жените се поголеми хипохондрици од мажите. Тоа значи дека жените имаат помали шанси за смрт бидејќи обрнуваат поголемо внимание на себе.

Поради честото жалење и грижи, британските жени често одат на прегледи, а со тоа е намалена стапката на смрт кај припадничките на понежниот пол.

Научниците ги проучувале случаите на 750 000 луѓе од кои откриле дека жените често кажуваат дека се болни и често одат на преглед кај матичните лекари.

Откриен е и голем број на луѓе кои кажале дека се чувствуваат болно, но ретко бараат медицинска помош. Во таа бројка спаѓаат самци, разведени и оние кои живеат разделени од партнерот.

Со овие резултати не се сложуваат некои истражувања кои утврдиле дека жените подобро поднесуваат настинка и грип за разлика од мажите кои таквата состојба тешко ја поднесуваат.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот