Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Notepad++

Go down

Notepad++

Пишување by Kosta on Пет Мај 18 2007, 00:23

Се надевам сите сте слушнале за легендарниот Notepad.
Notepad++ е слободен софтверски едитор, кој подржава неколку програмски јазици. Последната верзија од
Notepad++ е v4.1.1.
Notepad++ е напишан во C++ и е под GPL лиценца.
Едиторчево е лудо !!!

Notepad++ може да си го земите од:
http://notepad-plus.sourceforge.net/uk/site.htm
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Notepad++

Пишување by bonte on Пет Дек 07 2007, 02:01

koja e poentata , funkcijta na Notepad++ ???

daj nekoj primer za so sluzit i sto mozes da napravis sonego...
avatar
bonte
Технолошки Вишок
Технолошки Вишок

Male
Sagittarius

Расположение :
Треснал Глупости : 1180
Поени : 24
Репутација : 1
Поминат рок на траење : 29
Се наоѓам : Struga
Ден на регистрирање : 2007-06-02

Преглед на профилот на членот http://www.nemam.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Notepad++

Пишување by Kosta on Пет Дек 07 2007, 04:11

Nodpad++ e едитор кој поддржава повеќе програмски јазици. Тоа е поентата.

Еве кој јазици ги препознава:

C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, CSS, makefile, ASCII art (.nfo), doxygen, ini file, batch file, Javascript, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, RC resource file, Pascal, Perl, Python, Lua, TeX, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript, VHDL, Ada, Caml, AutoIt, KiXtart, Matlab, Verilog, Haskell, InnoSetup.

Ништо повеќе обичен едитор, како Notepad, само понапреден, можеш да си куцаш кодови на него и фино ќе ти ги обои деловите што се резервирани зборови, во програмскиот јазик и има еден голем куп на опции кои и јас не ги знам сите. Можеш да си напраиш и свој User Defined јазик, ама тоа незнам како Very Happy, знам само дека го има како опција

_________________
Кај ми е сонцето бе !?
avatar
Kosta
Најфорумче манијак
Најфорумче манијак

Male
Scorpio

Расположение :
Треснал Глупости : 2202
Поени : 159
Репутација : 3
Поминат рок на траење : 31
Се наоѓам : Струга
Ден на регистрирање : 2007-05-16

Преглед на профилот на членот http://www.najforumce.macedonianforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Re: Notepad++

Пишување by _EAX on Пет Дек 07 2007, 04:42

sto znam, sum go probal i ne mi se sviga bas naj naj. moj sovet e da go probate ConText koj isto taka podrzuva dosta jazici i popregleden e

_EAX
VIP
VIP

Female
Libra

Треснал Глупости : 193
Поени : 0
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 107
Се наоѓам : vrska nemam
Ден на регистрирање : 2007-10-12

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Re: Notepad++

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот