Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најголема интернет кражба во американската историја

Go down

20100326

Пишување 

Најголема интернет кражба во американската историја
Во најголемата интернет кражба во американската историја, Американецот со кубанско потекло украл милиони броеви од кредитни картички.Алберт Гонзалес (28) бил осуден за кражба на милион броеви на кредитни картички. Тој бил осуден во Бостон на 20 години затвор, а според договорот со обвинителот можел да добие помеѓу 17 и 25 години затвор.

Тој бил обвинет за завера, интернет измама и кражба на идентитет, а во петокот морал повторно да се појави на суд поради други кражби во ланецот ресторани во Њу Џерси. Од 2006 украл повеќе од 130 милиони броеви на картички.

“Станува збор за најголем пример за интернет пиратерија во американската историја“, рекла судијка Пети Сарис осудувајќи го на 20 години затвор.

Гонзалес се согласил да ја надомести штетата на жртвите откако го заплениле неговиот имот вреден 2.7 милиони долари што го стекнал со пиратеријата. Тој вратил и милиони долари што ги имал закопано во дворот на неговите родители.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот