Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Онлајн љубовта “цвета“

Go down

20100326

Пишување 

Онлајн љубовта “цвета“
На светов има се' повеќе осамени (и очајни) срца кои криејќи се зад монитор својата љубовна среќа ја препуштаат на интернет сервисите за запознавање. Оваа индустрија со годишната заработка од над милијарда долари ја надминува и порнографската, пренесува UK Net Guide.Според анализите на Online Shools, Кина е земјата во која се најчесто користат услугите на онлајн сервисите за запознавање, а по неа следат САД и Индија, со 140 милиони, 40 милиони и 15 милиони корисници последователно.

Во САД “онлајн дејтинг сцената“ е рамномерно полово распоредена, односно 52. 4 проценти од корисниците се мажи, а 47.6% се жени. Просечната возраст на корисниците е 48 години.

Мажите на своите профили најчесто лажат за возраста, висината и заработката, а жените за тежината, физичката градба и возраста.

Една третина од жените се согласуваат на сексуален однос на првиот состанок, а притоа најчесто не користат заштита (што го објаснува овој “феномен“).

Но, не е се' така љубовно и секси - една десетина од членовите на сервисите за запознавање истите ги користат за финансиски измами и спамирање на другите. А, она што особено загрижува е податокот дека еден од десет сексуални злосторници ги користат овие сервиси за да ги најдат своите потенцијални жртви.Повеќе податоци околу индустријата која “цвета“ може да дознаете од графички приказ на Online Schools.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот