Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

20 години „без супа“ за Гонзалес

Go down

20100326

Пишување 

20 години „без супа“ за Гонзалес
Алберт Гонзалес, најозлогласениот крадец на податоци од кредитни картички во историјата на САД е осуден на почетокот на неделата на 20 години затвор.8-годишниот Гонзалес попознат под не така тајното име „soupnazi“ бил долгогодишен соработник (читај: доушник) на ФБИ, но своето знаење за провалување во компјутерски системи решил да го искористи и за личен бенефит. После апсењето минатата година, Гонзалес призна дека украл податоци од милиони дебитни и кредитни картички на корисници ширум светот и дека ги исползувал за своја корист.

Освен казната од 20 години затвор, полицијата го заплени неговиот апартман во Мајами, BMW 330i, дијамантски прстен, три Ролекс часовници и повеќе од 1,6 милиони долари во кеш.

Гонзалес со својот лап топ провалувал во незаштитените безжични мрежи на бројни синџири на продавници во САД, како T.J.Maxx, BJ's Wholesale Club и Barnes & Noble, пренесува Reuters.

Осуденикот до 2008. наводно бил на платниот список на ФБИ за што добивал околу 75.000 долари годишно.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот