Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Досадно ви е во врската? Следете ги овие 5 совети

Go down

Досадно ви е во врската? Следете ги овие 5 совети Empty Досадно ви е во врската? Следете ги овие 5 совети

Пишување by GBL on Чет Мар 25 2010, 21:45

За крајот на врската или за “малите излети“ често е крива досадата во врската. Повеќе нема возбуда, нема пеперутки во стомакот кога ќе го видите партнерот, деновите станаа исти, а секојдневието ви се сведува на заедничко гледање на телевизија.

Досадно ви е во врската? Следете ги овие 5 совети Boringrelationship455

Понекогаш се доволни едноставни чекори кои може да бидат делотворни. Повеќе за нив во продолжението.Доколку сакате на тоа да му ставите крај и да внесете возбуда, не треба особено да се трудите барајќи решение.

Одбирајте лични подароци

Дарувањето на партнерот е личен чин кој ја развеселува другата личност. Поради должината на врската или недостатокот на идеи, подароците се вртат во круг. Иако таа/тој сака чоколадо, тоа не значи дека секогаш треба да го купувате. Исто така не е важно дали подарокот е скап, туку треба да го изрази личниот печат, за да се види како сте мислеле на него/неа и сте се посветиле на купувањето или изработувањето на подарокот. Направете нешто самите - тоа може да биде особено романтично.

Досадно ви е во врската? Следете ги овие 5 совети Boringrelationship240

Вежбајте заедно

Во долгите врски луѓето понекогаш забораваат на својот изглед затоа што се опуштаат, па еден на друг не си се веќе привлечни. Затоа, заедничкото вежбање ќе има двојно дејство. Од една страна ќе вежбате заедно, заедничкото потење може да биде секси! Од друга страна вашите тела ќе се затегнат, ќе станат попривлечни и ќе ги разбудат искрите меѓу вас. Вашата издржливост веројатно ќе се преслика и во креветот каде зголемената кондиција ќе го разгори вашиот сексуален живот.

Преуредете го станот

Можеби ви звучи чудно и не ви е јасно како кречењето ѕидови или преместувањето на мебел ќе влијае врз вашата врска.Одговорот лежи во тоа дека заедничката работа ги зближува партнерите, а особено работата во која и двајцата подоцна ќе уживате. Малите чекори како купувањето на некој нов предмет за домаќинството или изработка на заедничка изработка на нешто, едноставно ќе ве зближи. Ако вашата врска стагнира, промените во станот позитивно ќе делуваат и врз вашиот однос. Доколку во спалната соба промените некои нешта, го преместите мебелот истото веројатно ќе влијае и врз вашата интима.

Досадно ви е во врската? Следете ги овие 5 совети Boringrelationship240-2

Овозможете си одмор

Романтичните одмори и места често добро влијаат врз заладените односи. Секојдневните обврски делуваат лошо врз партнерскиот однос. Затоа посветете си неколку денови или викенд само на себе, исклучете го мобилниот, децата оставете ги на чување и посветете се еден на друг. Можда во тие денови ќе ви стане јасно зошто сте со таа личност и колку ја сакате. Кога ќе се тргнете од секојдневниот стрес, веројатно пламенот меѓу вас повторно ќе се разгори.

Покажете интерес за партнеровите хобија

Понекогаш на оддалечувањето од партнерот влијае и тоа што не ве интересираат неговите хобија и не ви е важно што прави во слободното време. Ако немате заеднички точки, тоа влијае и на чувството на блискост. Затоа е важно да најдете компромис околу тие нешта и да се обидете да се вклопите во хобито на другиот.

Досадно ви е во врската? Следете ги овие 5 совети Boringrelationship240-3_0

Тоа не значи дека морате заедно со него да викате од трибини, но понекогаш покажете интересирање и допуштете му до крај да ви ги објасни правилата и улогите на играчте. После тоа тој веројатно ќе сака со вас во кино да гледа некоја романтична комедија или драма. Таквите мали чекори може добро да влијаат врз вашата врска.

За да ја освежите врската не мора да правите некои екстремно возбудливи нешта. Баш напротив - малите нешта играат голема улога. Клучно е да во односот внесете спонтаност и срцето на вашиот партнер тоа ќе го препознае.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Досадно ви е во врската? Следете ги овие 5 совети Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот