Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кај ми е багажот?

Go down

Кај ми е багажот? Empty Кај ми е багажот?

Пишување by GBL on Чет Мар 25 2010, 21:43

Минатата година на аеродромите ширум светот се изгубени 25 милиони парчиња багаж, а ова ги чинело авиокомпаниите 2,5 милијарди долари, се наведува во извештајот на Меѓународната асоцијација на авио превозници (IATA).

Кај ми е багажот? Bagaz

Според податоците на оваа организација, 52% од багажот бил изгубен при трансферот, додека 16% од багажот воопшто не тргнал од аеродромот при полетувањето. Поголемиот дел од изгубениот багаж се наоѓа и им се враќа на сопствениците во рок од 48 часа, но 3,4% засекогаш се изгубени или украдени.

Во последната година, загубите на багаж се намалиле за 23,8%, односно 40% во однос на 2007 година.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Кај ми е багажот? Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот