Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Најјаките кримоси во историјата!

Go down

Најјаките кримоси во историјата!

Пишување by GBL on Чет Мар 25 2010, 21:41

Хари и Лојд се измислени ликови толкувани од Џим Кери и Џеф Даниелс во филмот Dumb and Dumber. Со задоволство ве информираме дека добија реално отелотворување во ликот и делото на овие двајца опасни ограбувачи на банки во Америка.

[You must be registered and logged in to see this image.]

25-годишниот Алберт Бејли и неговиот неименуван 16-годишен партнер се обиделе да ја ограбат банката People's United во Ферфилд, Конектикат, на многу современ начин. Се јавиле во банката да им ги подготват парите однапред за ограбувањето да пројде што побрзо и побезболно.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Вработените во банката целите во паника веднаш ги послушале, им подготвиле 1,2 милиони долари и им ги предале без збор веднаш откако момците пристигнале на местото на злосторот.

Хех, се шегуваме Smile

„Би сакале ли можеби да отворите сметка сега откако не ограбивте или сакате да ви ги спакуваме милионите за носење?“ - веројатно така размислувала опасната двојка дека ќе пројде нивниот разговор со банкарските службеници за време на грабежот.

Двајцата ужасни крадци се јавиле и ја информирале филијалата на банката во Ферфилд дека ќе направат 'ршум и кланица кога ќе дојдат ако не ги пречека торба со пари. Секако, после нивната најава, полицијата пристигнала во банката за неколку минути и одлучила да ги пречека двајцата идиоти, информира huffingtonpost.com.

Апсењето на ограбувачите минало без инциденти на паркингот пред банката. Полицаецот Џејмс Перез за локалните медиуми изјави дека ги привел крадците шокиран од фактот дека навистина се обиделе на тој начин да извршат грабеж.

„Ваквите работи не може ни да се измислат. Буквално се јавиле во банката и им рекле дека доаѓаат, желни да ги чека торба полна со пари“, изјави Перез.

Некој можеби би рекол дека момците под итно треба да го променат нивниот доставувач на психотропни супстанци. Ние немаме посебен коментар... Smile

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот