Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Махараџа Експрес

Go down

Махараџа Експрес Empty Махараџа Експрес

Пишување by GBL on Чет Мар 25 2010, 21:38

Во Индија е пуштен во употреба "Махараџа Експрес" - најлуксузниот и најскап воз на светот. Една ноќ во најефтината кабина за спиење во овој воз чини 800 долари.

Махараџа Експрес Me3

Возот "Махараџа Експрес" го започна своето прво патување на линијата Калкута - Њу Делхи оваа недела. Возот има капацитет од 84 патници, а на секој патник на располагање му е кабина која наликува на апартман, со климатизација, сопствена бања и телевизор.

Махараџа Експрес Me1

Освен ова, возот располага и со два ресторани, како и со салон за одмор. Но, целиот овој комфор има цена, па така најефтината кабина чини 800 долари од ноќ, а претседателскиот апартман чини 2.500 долари.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Махараџа Експрес Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот