Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Милион носилки за бебиња повлечени од продажба

Go down

Милион носилки за бебиња повлечени од продажба Empty Милион носилки за бебиња повлечени од продажба

Пишување by GBL on Чет Мар 25 2010, 21:36

Сите родители кои се во еволутивна заблуда дека луѓето и кенгурите (би требало да) имаат повеќе сличности од досега утврдените, треба многу внимателно да ја прочитаат оваа вес

Милион носилки за бебиња повлечени од продажба Inf-v

Kaлифорнискиот производител на опрема за новороденчиња Infantino повлече повеќе од милион од популарните носилки за новороденчиња, откако три деца во нив се загушија, а под истрага се уште десеттина случаи, пренесува CNN.

Потрошувачите би требало да престанат да ги користат носилките од типот SlingRider и Wendy Bellissimo за деца помлади од четири месеци и да ја контактираат компанијата Infantino од Сан Диего за бесплатна замена, наведе Американската комисија за сигурност на производи и ги предупреди купувачите да не се обидуваат сами да ги „поправат“ носилките.

Комисијата за сигурност на производи во соопштението наведе дека истражува 14 смртни случаи поврзани со носилките за деца во последните 20 години, не наведувајќи ги имињата на производителите. Младите деца се во поголема опасност поради помалите моторички контроли на положбата на главата.

Во графичките прикази на американските ТВ станици родителите се предупредуваат дека споменатите носилки ја притискаат главата на детето при што речиси се затвораат дишните канали.

Во извештаите на американските печатени и електронски медиуми не се наведува дали компанијата Infantino своите производи ги извезувала и во европските земји.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Милион носилки за бебиња повлечени од продажба Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот