Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Лејди Гага постави интернет рекорд

Go down

20100325

Пишување 

Лејди Гага постави интернет рекорд
Контроверзната Лејди Гага е неполни три години на естрадата, а веќе влезе во интернет историјата. Таа e првата ѕвезда чии содржини на интернет ја пробија бројката од 1 милијарда посети и тоа со само три спота, пренесува Guardian.Со цел пратење на најуспешните видеа на интернет, аналитичката компанија Visible Measures минатата година почна да води листа која ја нарече “Клуб од 100 милиони посети“, а во вторникот на својата страна објави дека Лејди Гага стана дел од интернет историјата затоа што спотовите за нејзините песни “Poker Face“ (374,606,128 посети), “Bad Romance“ (360,020,327 посети) и “Just Dance“ (272,941,674 посети), надминаа 1 милијарда посети.

Со ова Лејди Гага е прва во “Клубот на милијарда посети“ што ја прави најуспешната ѕвезда на интернет на сите времиња.

Visible Measures ги прати посетите на видео клиповите на Youtube, Vevo, социјалните сервиси како Facebook, MTV, Viacom и слично, и на тој начин ги составува своите статистики.

Кои се останатите најпрегледувани видеа може да дознаете тука..

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот