Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Gmail (ќе не) предупредува

Go down

20100325

Пишување 

Gmail (ќе не) предупредува
Koмпанијата вчера започна со воведување на нови можности во сервисот за електронска пошта Gmail, кои на корисниците ќе ги известуваат за сомнителните активности во врска со нивните кориснички сметки.Корисниците на Gmail и досега можеа да ги погледнат записите за последните пријави на сервисот, но ставката се прикажуваше на дното на страницата и многумина никогаш не ја забележаа. Во Gmail одлучија дека треба да одат чекор понапред и секоја сомнителна активност сега на корисниците ќе им биде сервирана на врвот на страницата во вид на предупредување означено со црвена боја.

На сметките со сомнителна активност Google ќе испрати порака со содржина: „Warning: we believe your account was recently accesed from:....“ со приказ на земјата од која имало (обид за) пристап до сметката. Приложениот линк ќе го одведе корисникот до повеќе детали за пристапот до неговата сметка.

Според пишувањата на официјалниот блог, под сомнителна активност се смета пријавувањето во системот од една земја, а неколку минути подоцна пријавување од некој друг крај на светот или ако се забележи дека корисник со една IP адреса приставува на различни сметки на Gmail и им ги менува лозинките.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот