Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Кога жени одлучуваат...

Go down

20100325

Пишување 

Кога жени одлучуваат...
Исландскиот парламент одлучи - голи, секси танци само по дома. Вчера Исланѓаните и нивните туристи (зарем се сомневате дека заледениот Рејкавик е привлечна дестинација?) останаа без стриптиз клубовите.Со ниту еден глас против и два воздржани во исландскиот парламент е изгласана забраната за стриптиз клубови.

И досега во Исланд ваквите клубови беа строго контролирани и ги имаше малку на број, но сега нивното постоење е целосно забрането. Со тоа Исланд станува единствената европска земја во која заработувањето од голотијата на вработените е кривично дело (со исклучок на Ватикан и Андора, стриптиз клубовите функционираат легално низ целиот континент), пренесува ABC.

Бившата пратеничка Колбурн Халдорсдотир, која прва го предложи законов изјави дека не е прифатливо „жените, односно луѓето да бидат роба за трговија“.

Патем, движењето за женски права е исклучително силно на Исланд, а скоро половина од пратеничките во парламентот се жени што делумно објаснува зошто Исланд е првата европска земја со ваков закон.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот