Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Фризерка запалила цигара и експлодирала

Go down

20100325

Пишување 

Фризерка запалила цигара и експлодирала
Деветнаесетгодишната Џени Мишел од Велика Британија се возела во автомобил одејќи накај вереникот Расел Ендрус (21) кога неjзиниот сребрен Мини Купер се запалил по катастрофалната експлозија.
Истражителите веруваат дека шишето за белење на коса, пуштало хидроген - пероксид, па експлозијата настанала кога Џени ја запалила цигарата.

Инаку капацитетот на хидрогенот е голем и се користи како погонско рекетно гориво, пишува Daily Mail.

"Никогаш со сигурност нема да знаеме што се случило, но веруваме дека хидрогенот - пероксид се помешал со бензинот, па експлодирала при палење на цигарата" - кажал Боб Мичел татко на починатата девојка.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот