Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Opera Mini во App Store

Go down

Opera Mini во App Store Empty Opera Mini во App Store

Пишување by GBL on Сре Мар 24 2010, 21:14

Opera и официјално ја испрати iPhone верзијата на својот интернет прелистувач Opera Mini за одобрување во App Store.

Opera Mini во App Store Operamini-200px

Компанијата тврди дека Opera Mini за iPhone овозможува и до 6 пати побрзо вчитување на страниците од стандардниот Safari, благодарение на напредниот начин на компресирање кој е карактеристичен за овој прелистувач.

Но, освен брзина, Opera Mini нуди и некои други интересни опции кои се карактеристични за Desktop верзијата како Speed Dial, сурфањето во табови и прилагодувањето на напредни опции на самиот интернет прелистувач.

Токму поради поразот од "6 : 1", одлуката на Apple околу одобрувањето на Opera Mini е сеуште неизвесна. Со цел да изврши поголем притисок преку јавноста чекајќи ја финалната одлука на Apple, Opera дури отвори и страница со бројач кој покажува колку време е поминато од испраќањето на Opera Mini во App Store.

Освен тоа, Opera доделува и iPhone како награда за најсреќниот корисник кој ќе погоди кога точно ќе биде одобрен нивниот browser на Apple App Store. Секако, доколку воопшто биде одобрен... Smile

Opera Mini во App Store Operamini-screenshots

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Opera Mini во App Store Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот