Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

НЛО „фестивал“ во Чиле

Go down

НЛО „фестивал“ во Чиле Empty НЛО „фестивал“ во Чиле

Пишување by GBL on Сре Мар 24 2010, 21:12

Малку душевна храна за сите УФО-лози и конспиративно задоени читатели: локалните жители во Чиле секојдневно сведочат за НЛО видени во очи на катастрофалниот земјотрес пред неколку недели

НЛО „фестивал“ во Чиле Ufo-455

После земјотресот следеше поплава од сведоштва за видени неидентификувани летечки објекти, а 16 случаи наводно се случиле на самата ноќ на трагедијата. Многу од овие пријави на чудни појави се поткрепени со видео материјал.

Уфологот Родриго Фуензалида вели дека најголемата концентрација на извештаи доаѓа од Лас Кондес, Пеналолена, Провиденсиа и Колина, а варираат од очевидци кои виделе нешто налик на месечина, но на „погрешната“ страна од небото, до НЛО кој излегол од морето недолго пред земјотресот.

Патниците во еден автобус наводно забележале и неидентификуван хуманоид, а Фуензалида тврди дека такви случаи има многу повеќе, но луѓето не се осмелуваат да ги пријават знаејќи дека никој нема да им верува.


GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : НЛО „фестивал“ во Чиле Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот