Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Ве привлекува маратонскиот секс?

Go down

20100324

Пишување 

Ве привлекува маратонскиот секс?
Maратонскиот секс побарува подготвеност и вештина. Прочитајте што треба да направите за да трае што подолго.Често слушате фалбаџии кои зборуваат за маратонски секс, кој траел пет часа или цел ден и цела ноќ. Ако ве привлекува идејата да се испробате и на тоа поле, прочитајте ги советите кои ви ги нудиме во продолжение!

Избегнете го оргазмот

Овој совет ви е сигурно познат. Со оргазмот завршува сексот, но доколку сакате да трае и трае, тогаш мора да го избегнете. Полесно е да се каже него да се направи, но не е невозможно. Клучната работа е добро да го познавате своето тело и неговата реакција на сексуалната стимулација, тогаш ќе можете да предвидите кога се наближува врвот и правовремено да ги намалите пријатните дразби. Тоа може да се постигне така што фокусот од вашето ќе го префрлите на телото на партнерот. Избегнувајте ги сите положби кои ви нудат јака стимулација.

Одморете се

Често е присутен ставот дека сексот е само пенетрација и стимулирање на половите органи. Но, тоа можете да си го тргнете од глава доколку се надевате на подолг секс. Меѓу самиот сексуален чин ќе мора да се одморите, тоа не значи дека треба да скокнете во ладна вода, туку да ја намалите сексуалната стимулација. Тоа може да вклучи масажа, милување и нежно бакнување. Сето ова е многу интимно и ќе ве возбуди во вистинска мера, па ќе може да продолжите со новото поглавје во акцијата.

Алкохолот ви штети

Иако чашка вино убаво и пријатно ќе ве опушти и ќе ви ги изоштри сетилата, поголемите количини на алкохол не се добри за маратонскиот секс. Алкохолот може да предизвика проблеми со постигнувањето и одржувањето на ерекцијата, може да ги умртви сетилата и за постигнување оргазам ќе ви треба долго време. Но може и да се случи вашиот пенис во ерекција наместо чувството на пријатно дразнење да чувствува болка.Бидете оригинални

Како луѓе сме склони кон тоа сексот да го упразнуваме по исти обрасци. Тоа се случува бидејќи немаме многу време, но ако планирате маратонска партија тогаш сигурно сте одвоиле соодветно време за тоа. Затоа, употребете ја фантазијата и во сексот внесете се што ве возбудува и што сакате. Ппоиграјте си со вибраторот, ставете превез наочите, мачкајте се со шлаг... Ќе откриете нови димензии на уживањето, а играта во креветот ќе потрае.

Не заборавајте на лубрикантите

Ако планирате маратонски секс кој ќе вклучува анален секс, тогаш обезбедете си лубрикант. Но и ако нема да имате анален секс, лубрикантот нека ви биде при рака бидејќи подолгото полово општење може да доведе до сушење на вагината што за обајцата може да биде непријатно. Користете го за меѓусебна мастурбација, а подоцна за игрите во пар т.е. самата пенетрација, чувството ќе биде добро.

Запомнете, уживањето во маратонскиот секс си бара искуство и знаење, па затоа немојте да се разочарувате ако на прва не успеете да имате секс цела вечер. Кога својот овичен секс би го продолжувале за 5 или 10 минути, лесно ќе се воздржувате од оргазми и ќе го продолжите чинот уште за некое време.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот