Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Марио Балотели фотографиран со дрес на најголемиот ривал на Интер - Милан

Go down

20100324

Пишување 

Марио Балотели фотографиран со дрес на најголемиот ривал на Интер - Милан
Популарниот Супер Марио се сликаше со дресот на Милан во едно телевизиско шоу и изјави дека Челзи е исфрлен од Лигата на Шампионите поради играта на Интер а не поради Жозе МурињоДали со оваа изјава младиот фудбалер сам си ја затвори вратата на Џузепе Меаца? Како и да е, репрезентативецот на младата екипа на Италија со ганско потекло е повторно тема на денот во Италија.

Изјави дека убаво му стои дресот на Милан во една ТВ емисија, што ги разбесни луѓето во Интер, и додаде: „Во Лондон не победи Мурињо туку екипата на Интер и нема на кого што да се извинувам.“ - беа зборовите на Балотели кој очигледно сакаше да го предизвика Португалецот.

Неговиот менаџер Мино Рајола се обид да ја санира штетата со изјавата дека Балотели само се шегувал, и дека тој е дете и не знае како можат другите да ги сватат неговите зборови, но во секој случај се крена голема прашина.

Мурињо сеуште не се огласи во врска со изјавата на неговиот играч но затоа тука е претседателот на Интер Масимо Морати.

„Крајно време е Марио да се разбуди и да го даде она на теренот што го очекуваме од него. Се согласувам со Мурињо дека мора да го покаже својот допринос оваа сезона.“ - изјави претседателот на Интер.

Ако нешто не се промени, Марио Балотели е на излезна врата од Интер, но сепак нема да му недостигаат понуди. Тој сигурно посакува трансфер во Милан, но поголема е веројатноста да биде продаден во некој англиски клуб.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот