Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Телефонските повици на Интер за „Калчополи“ скандалот исчезнале?

Go down

20100324

Пишување 

Телефонските повици на Интер за „Калчополи“ скандалот исчезнале?
Телефонски повици помеѓу Паоло Бергамо задолжен да назначува судии, неговиот секретар и клубот Интер мистериозно исчезнале, јави весникот „Ла Стампа“, повикувајќи се на обвинувања на бранителите на Лучијано Моџи“.Моментно во тек е повторен судски процес за „Калчополи“ скандалот кој ја потресе Италија во 2006 година а во кој беа инволвирани Јувентус, Милан, Фиорентина и Лацио.

Во судот во Неапол било објавено за разговорите на Бергамо и неговиот секретар во кои бил инволвиран и сопственикот на Интер, Масимо Морати во 2005 година.

Во наводните разговори биле дискутирани проблемите со судиите за кои Морати бил особено загрижен.

Според порталот „Гол.ком“ постои и наводен телефонски разговор помеѓу Масимо Морати и Бергамо, но судот во Неапол тоа го негираше.

Кога одбраната на Лучијано Моџи на судењето го распрашала шефот на карабиниерите задолжен за водење на истрагата во 2006 година полковник Ауричио не можел да каже каде се транскриптите од овие телефонски разговори.

„Не знам што да ви кажам, Факети (Џанкинто Факети, поранешен директор на Интер кој е мртов од 2006 година) мора да свртел погрешен број“ изјавил Ауричио а обвинителството признало дека „можно е нешто да пропуштиле“.

На Јувентус во „Калчополи“ скандалот му беа одземени двете последни титули и беше делегиран во втора лига.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот