Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Зошто не можам да доживеам оргазам?

Go down

Зошто не можам да доживеам оргазам? Empty Зошто не можам да доживеам оргазам?

Пишување by GBL on Сре Мар 24 2010, 01:17

Женските сексуални проблеми се разликуваат од машките. Многу стручњаци од жените често го добиваат прашањето: Зошто не можам да свршам?

Зошто не можам да доживеам оргазам? Cantclimax455_0

Ако овој текст го читате од лични причини, верувајте дека не сте единствената која се среќава со овој проблем. 25 проценти од жените имаат проблем со постигнувањето на оргазам. Важно е жената да не се обвинува себе си и да не се оптоварува со тоа. Се разбира, нејзина одговорност е да се обиде да го реши овој проблем и да ужива во сексот.

Зошто не можам да доживеам оргазам? Cantclimax240

Не се откажувајте од она што вам ви одговара

Недостатокот на опуштеност се јавува кога се стапува во однос со нов партнер. Не сакате новиот партнер да помисли дека сте напорна, па истрајувате во нешта кои не ви одговараат. Исто така не сакате да се чувствува како лабораториско глувче и му препуштате нему да ја води играта, но тоа не ве носи до оргазам. Никако не сакате да го изгубите поради тоа што можеби сте нашле личност која навистина ви одговара на сите други полиња. Единствен начин да дознаете што ви причинува задоволство е да мастурбирате - тоа ќе ви помогне подобро да се запознаете и да свршите.

Не знаете како да постигнете оргазам

Тој проблем ќе морате да го решите со себе пред да дојде до самиот чин на секс. Многу е тешко да се постигне оргазам за време на првиот секс и затоа повторно советуваме самозадоволување. За да почуствувате возбуда користите еротиски приказни, списанија, порнографија, телефонски секс. Запознајте се со својата анатомија. Запознајте го клиторисот, вагнината, вулвата и откријте какви допири ве возбудуваат. Обидете се и со Г точката или длабоката точка. При мастурбација употребете вибартор и лубрикант ако така повеќе ви одговара.

Зошто не можам да доживеам оргазам? Cantclimax240-2

За време на сексот не сте расположени

Во долгите врски многу често се случува да се изгуби онаа страст од почетокот на врската. За време на сексот се однесуваме поинаку отколку порано. Всушност, ги сакаме своите партнери, па се случува да водиме љубов само како обврска, но тоа не е никако добар повод за секс. Бидете свесни дека за своето расположение во креветот сте одговорни вие самите. Вие одлучувате дали ќе бидете возбудени или не. Кога ќе одлучите да се препуштите на уживањето, многу лесно ќе почнете да фантазирате за што и да посакате. Од најперверзните фантазии до порно филмот кој само што сте го гледале. Веќе наредниот момент вашето расположение ќе се подобри.

Ништо од сексуалните техники и пози не ви одговара

Многу тешко може да се најдат две жени кои истите нешта и пози ги носат до оргазам. Потребно е да соберете доволно информации и да откриете што најмногу вас ви одговара. Нека не ви биде тешко да експериментирате и немојте да се срамите пред партнерот затоа што нему тоа сигурно ќе му биде забавно. Користете ги секси играчките и порнографијата во своја корист. Се' додека експериментирате во спалната соба нема да ви биде досадно и ви гарантираме дека нешто од сето тоа ќе ве одведе до оргазам.

Зошто не можам да доживеам оргазам? Cantclimax240-3

Не можете да се одлучите што е најдобро

Многу сексуално знаење и информации ќе добиете од пријателките. Ќе бидете изненадени колку жените имаат слични проблеми. Оние кои ги немаат пак, сигурно ќе сакаат со вас да ги споделат нештата кои на нив им помагаат. Кај долгорочен проблем со неможноста за постигнување на оргазам понекогаш се препорачува посета на стручњак терапевт. Разговорите со него сигурно ќе ви помогнат во решавањето на проблемот.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Зошто не можам да доживеам оргазам? Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот