Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Tata Nano, oгнено

Go down

Tata Nano, oгнено Empty Tata Nano, oгнено

Пишување by GBL on Сре Мар 24 2010, 01:14

Во 2009. 3 сопственици на автомобилчето пријавиле случаи во кои виделе бел чад како излегува од контролната плоча, а во еден од автомобилите се појавил дури и пламен. Вината е префрлена на акумулаторот кој наводно предизвикал краток спој во електрониката. Овој пат, проблемот за Nano многу поголем - во Мумбаи еден автомобил спонтано се запалил.

Tata Nano, oгнено Nano-455

Сопственикот Сатиш Савант бидејќи не знае да вози патувал со шофер, кога еден мотоциклист го предупредил дека од задниот дел на автомобилот излегува чад, после што каросеријата била зафатена од оган. Во инцидентот никој не страдал, освен Nano-то кое е потполно уништено, пишува autoexpress.co.uk.

Бројните инциденти ги наведоа медиумите да шпекулираат со заклучокот дека нешто не е во ред со системот на ладење на моторот кој се наоѓа позади, но во Tata отфрлаат било каква можност за грешка и сервисно повлекување на возилата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Tata Nano, oгнено Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот