Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Сам ги контролирам градите на вработените

Go down

Сам ги контролирам градите на вработените

Пишување by GBL on Сре Мар 24 2010, 00:52

Полските феминистки се огорчени од болничката рекламна кампања за превенција од рак на дојката. Тие сметаат дека таа реклама ги понижува жените и го потикнува сексуалното злоставување, објавил Gazeta Wyborcza.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Слоганот Сам ги контролирам градите на вработените е поставен во болницата во градот Ополеу, во јужниот дел на Полска. Овој слоган би требало да ги инспирира работодавците да ги натераат вработените на чести прегледи за превенција од рак на дојката.

"Тоа е сексистички слоган кој жените ги третира како објекти" - кажала Јоана Пиотровска, главна во феминистичката организација "Феминотека". "Се прашувам дали би било подеднакво смешно ако слоганот би гласел "Сам ги контролирам пенисите на вработените".

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот