Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Индиската војска ќе користи луто пиперче како оружје

Go down

Индиската војска ќе користи луто пиперче како оружје

Пишување by GBL on Сре Мар 24 2010, 00:51

Индиската војска има ново оружје во борбата против тероризмот - најлутата пиперка на светот.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Експериментите покажале дека најлутото пиперче со големина на палец, наречено “бут јолокија“, може да се користи за изработка на еден вид гасни бомби, кои можат да предизвикаат шок кај противникот.

Овој вид пиперка, што се одгледува и се користи на североистокот на Индија, во 2007 година официјално влезе во Гинисовата книга на рекорди како најсилен зачин.

На скалата за мерење на лутината “бут јолокија“ има повеќе од милион Сковилеови единици, а за споредба класичните “табаско“ имаат меѓу 2.500 и 5.000 единици.

Тоа, според експертите од лабораторијата на индиското министерство за одбрана, ќе биде нетоксично оружје, а неговиот остар мирис ќе ги натера терористите да излезат од скривалиштата.

Во тек се истражувањата за користење на ова “оружје“ во форма на спреј за заштита на жените од напаѓачи.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот