Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Како можете да направите невидлив фолдер 100% работи.

Go down

Како можете да направите невидлив фолдер 100% работи. Empty Како можете да направите невидлив фолдер 100% работи.

Пишување by Ke4eR on Вто Мар 23 2010, 02:06

На фолдерот кој сакате да го направите невидлив кликнете десен клик и "Properties" па ке го штиклирате
"Hidden Folder" и ке стиснете "OK". Потоа ке отворите "My Computer" и ке одите на "TOOLS"
Кога ке отворите "TOOLS" ке влезете на "Folder Option" па "WIEW".
Најпосле ке го штиклирате "Do not show hidden files and folders" под "Hidden files and folders" и последно е
тоа што треба да кликнете на "OK".

Кога ке погледнете фолдерот ке го нема никаде.. па ако не верувате проверете и на "SEARCH" а за да го вратите ке одите на
"Hidden files and folders" и "Show hidden files and folders".

100% работи
Ke4eR
Ke4eR
Почетник
Почетник

Male
Capricorn

Расположение : Како можете да направите невидлив фолдер 100% работи. Sleepy
Треснал Глупости : 27
Поени : 60
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 23
Се наоѓам : Ти тоа да вииш !
Ден на регистрирање : 2010-02-07

Преглед на профилот на членот http://www.historyofmacedonia.org/macedonia

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот