Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Капело беше избран за највлијателна спортска личност

Go down

20100321

Пишување 

Капело беше избран за највлијателна спортска личност
Селекторот на Англија, Фабио Капело беше избран за највлијателна личност во областа на спортот во анкетата не весникот Тајмс.На втората позиција остана председателот на ФИФА, Сеп Бладер а петти е ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Вејн Руни.

Едно место под напаѓачот се наоѓа и неговиот ментор, шефот на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон.

Капело пред извесно време ја покажа својата решителност откако ја зеде капитенската лента од раката на Џон Тери и со тоа ја заслужи оваа награда.

Капело ја прими екипата на Тајмс во својот кабинет на Вембли со зборовите. „Не се страмете, седнете и опуштете се“, потоа со насмевка го прифати признанието.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот