Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Челзи го конструира планот: Први желби Торес и Рибери

Go down

20100319

Пишување 

Челзи го конструира планот: Први желби Торес и Рибери
Елиминацијата во осмина финалето од Лигата на Шампионите од Интер тешко им падна на управата, фудбалерите и навивачите на Челзи.Поразот од 1:0 на Стемфорд Бриџ укажа на слабоста во тимот на Карло Анчелоти и со право се очекува неочекувано сериозно реновирање на тимот.

Според информациите со кои располага британскиот весник „Гардија“, сопственикот на Челзи, Роман Абрамовиќ побарал значително засилување на играчкиот кадар во средниот ред и во нападот, а први „пикови“ ќе бидат голгетерот на Ливерпул Фернандо Торес и играчот на минхенски Баерн, Франк Рибери.

Во полза на Челзи оди и актулената состојба на Енфилд, односно се подлабокиот јаз меѓу менаџерот Рафа Бенитез и одделни играчи, предизвикан од лошите резултати.

Со оглед на можноста Ливерпул на крајот од сезоната да не го освои четвртото место во Премиер лигата, кое води во Лигата на Шампионите, најдобрите играчи на "црвените" како Фернандо Торес и Стивен Џерард, би можеле да побараат да заминат и тука би настапил Челзи.

За Рибери се знае дека оваа најверојатно му е последна сезона во Баерн, а иако е близу до преселба во Реал, не е невозможно да заврши и на Стемфрод Бриџ.

Покрај овие двајца врвни играчи, на списокот на Челзи се и Кун Агуеро од Атлетико Мадрид, како и крилото на Бенфика, Анхел ди Мариа.

Абрамовиќ присуствувал на вчерашниот тренинг и разговарал со Анчелоти околу идните трансфери. Се говори дека први „исписница“ од клубот ќе добијат Деко, Рикардо Карваљо, Пауло Фереира, Саломон Калу и Жулијано Белети.

Сеуште не се знае дали ќе бидат продолжени договорите со Џо Кол и Михаел Балак, а и Николас Анелка е сеуште под знак прашање, иако неговиот договор истекува во 2011-та година.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот