Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Арсенал - Барса, Баерн - Јунајтед во 1/4 финалето од ЛШ

Go down

Арсенал - Барса, Баерн - Јунајтед во 1/4 финалето од ЛШ Empty Арсенал - Барса, Баерн - Јунајтед во 1/4 финалето од ЛШ

Пишување by BuDaLoTo_DeTe_ on Пет Мар 19 2010, 18:27

Арсенал - Барселона и Баерн Минхен - Манчестер Јунајтед се дерби
натпреварите од 1/4 финалето во ЛШ, Интер ја доби ЦСКА Москва, Лион ќе
игра против Бордо.


Арсенал - Барса, Баерн - Јунајтед во 1/4 финалето од ЛШ Valdez-pehar


Познати се 1/4 финалните дуели од Лигата на Шампионите и можните полуфинални натпревари во најголемото клубско натпреварување.
Арсенал - Барселона е натпреварот кој предизвикува најголемо
внимание, дуел на двете офанзивни екипи кои според многумина го играат
најубавиот фудбал за око.
Топџиите немаа среќа да го избегнат Европскиот шампион кој важи за фаворит во овој двомеч.
Не помалку интересен ќе биде и дуелот помеѓу Баерн Минхен и Манчестер Јунајтед.
Баварците имаат можност и по втор пат да им се одмаздат на Црвените
Ѓаволи за историското финале во Лигата на Шампионите кое Манчестер
Јунајтед го доби со два гола во судиското продолжение.
На хартија Интер доби полесен противник во 1/4 финалето, Нероазурите ќе играат против ЦСКА Москва.
Франција ќе има сигурен полуфиналист, бидејќи Лион против Бордо се среќаваат во 1/4 финалето.
Познати се и можните полуфинални дуели, Интер можеби ќе има лесен
противник во 1/4 финалето но доколку помине ќе има тешко полуфинале
бидејќи ќе се сретне со победникот од дуелот помеѓу Арсенал и Барселона.
Второто полуфинале ќе го сочинуваат победникот од натпреварот Баерн - Манчестер и победникот од дуелот Лион - Бордо.
Лига на Шампиони 1/4 финале
Лион - Бордо
Баерн Минхен - Манчестер Јунајтед
Арсенал - Барселона
Интер - ЦСКА Москва
Првите натпревари се играат на 30/31 март, реваншите се закажани за 6/7 април.

Лига на Шампиони 1/2 финале
Баерн Минхен/Манчестер Јунајтед - Лион/Бордо
Интер/ЦСКА Москва - Арсенал/Барселона
Првите натпревари се играат на 20/21 април, реваншите се закажани за 27/28 април
Финалето од Лигата на Шампионите се игра во Мадрид на 22 мај.
BuDaLoTo_DeTe_
BuDaLoTo_DeTe_
Најjакиот
Најjакиот

Male
Sagittarius

Расположение : Арсенал - Барса, Баерн - Јунајтед во 1/4 финалето од ЛШ Daring
Треснал Глупости : 149
Поени : 446
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 26
Се наоѓам : kaj Megan Fox
Ден на регистрирање : 2009-06-19

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот