Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Шумахер е светски шампион по арогантност

Go down

Шумахер е светски шампион по арогантност Empty Шумахер е светски шампион по арогантност

Пишување by GBL on Сре Мар 17 2010, 21:03

Италијанските медиуми не пропуштија да го истурат гневот врз Михаел Шумахер поради напуштањето на Ферари и враќањето во Формула 1 со тимот на Мерцедес.

Шумахер е светски шампион по арогантност Img74507156

Многумина во Италија постапката на Шуми ја сметаат како ужасно предавство и во тој број влегува и весникот Il Secolo, кој го нарече германецот „светски шампион на арогантноста“.

Од друга страна Газета се пошегува дека Шуми воопшто не успеал да стигне во Бахреин а Кореире дело спорт предавството на Шуми го нарече „чудно“.

ПОкрај сите негативности што ги искажаа медиумите во италија, седумкратниот светски шампион остана задоволен од својот настап на првата трка од годинашната сезона, по три годишна пауза.

За разлика од италијанските медиуми, во германските појавувањето на Шуми во германски болид предизвика огромен интерес.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Шумахер е светски шампион по арогантност Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот