Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство?

Go down

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Empty Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство?

Пишување by GBL on Сре Мар 17 2010, 20:59

Bugatti објави нови фотографии од концептниот модел 16 C Galibier, а шпекулациите говорат дека оваа луксузна лимузина има изгледни шанси за некоја година да се појави во сериско, ограничено производство.

Поточно, првите испораки треба да се очекуваат во текот на 2013 година, а цената би требало да изнесува над милион евра. Инсајдерите јавуваат дека интересот ги промашил очекувањата, и Bugatti желно посакуваат VW групацијата да им даде зелено светло за производство на оваа лимузина, одма по престанокот на производството на Veyron во 2012 година.

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-01

Техничките детаљи остануваат се уште непознати, но веќе повеќе од сигурно е дека Galibier ќе биде со погон на сите четири тркала и ќе биде вграден истиот мотор од Veyron, односно 8.0 литарскиот W16, кој располага со 800 КС поради само еден пар на турбо полначи. Како и да е, сосема доволно да ја направи оваа лимузина најбрза на планетава.

Одлуката за сериско производство треба да биде наскоро донесена.

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-02

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-03

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-04

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-05

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-06

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-07

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-08

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-09

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-10

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-11

Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Bugatti-najnov-najubav-12

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Bugatti 16 C Galibier се поблиску до производство? Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот