Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Свештеници во Бразил сексуално искористувале момчиња

Go down

20100317

Пишување 

Свештеници во Бразил сексуално искористувале момчиња
Бразилска телевизија објавила снимки кои откриваат дека католичките свештеници сексуално искористувале млади момчиња во Бразил.Скандалот изби во вторникот откако телевизијата SBT објавила видео снимки на кој се гледа сексуален чин помеѓу 82 годишниот свештеник, Луис Маркес Барбоса и неговиот деветнаесетгодишен помошник при црквениот олтар.

Младото момче му било помошник на Барбоса четири години, наведуваат агенциите.

Телевизијата ја објавила и приказната на три бивши членови на детскиот црковен хор од градот Арапирака, на североистокот на Бразил. Еден од овие тројца, кој сега има 20 години, тврди дека бил присилен на сексуални односи со Барбоса кога имал 12 години, и дека Барбоса „имал безброј момчиња“.

За сексуално злоставување се товарат уште два свештеника од црквата: Раимундо Гомес (52) и Едилсон Дуарте (43).

Бразилската црква соопшти дека по повод овој скандал тројцата свештеници се суспендирани.

Полицијата соопшти дека отворила истрага и осомничените свештеници нема да бидат во притвор до завршувањето на истрагата.

Портпаролот на Ватикан, Федерико Ломбарди, потврди дека Светата столица е известена за овој случај, пренесуваат агенциите.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот