Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Демони не сакаат да ја напуштат куќата

Go down

20100317

Пишување 

Демони не сакаат да ја напуштат куќата
Брачниот пар Солис од Оклахома веруваат дека нивниот дом во кој се преселиле пред заминувањето во пензија е опседнат со демони. Но, наместо подготовки за заминување во пензија, морале да се справат со духови.Од денот кога се вселиле, новопечените пензионери почувствувале работи кои тешко можеле да се објаснат, а жената слушнала звуци кои доаѓале од првиот спрат во куќата.

"Звуците ги слушнавме првиот ден кога почнавме да ја реновираме куќата. Подоцна тие станаа уште почести. Како продолжувавме со реконструкцијата, така ситуацијата стануваше почудна. Како да сакаат да си одиме од куќата" - кажал брачниот пар Солис кои се чувствуваат како да се недобредојдени во куќата.

Поради тоа парот одлучил да повикаат истерувачи на духови, а за ситуацијата да биде полоша почнале да се појавуваат физички траги.

"Кога дојдоа кај нас беа уплашени да не бидат повредени. Едно утро жената се разбудила со напишани симболи на лицето и челото" - кажала Кристи Селфриџ, ловец на духови од Оклахома.

Истерувачите кажале дека во куќата има зли духови, а симболите на лицето се поврзани со демоните и симболи какви што се спомнуваат во Библијата.

Овој случај дигнал голема прашина иако многумина се обидоа да го прогласат за измислица. Но, брачниот пар морал да се помири со фактот дека не се сами во куќата.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот