Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Евакуирани жителите од островите кај Големиот корален гребен

Go down

20100317

Пишување 

Евакуирани жителите од островите кај Големиот корален гребен
Околу 300 луѓе биле евакуирани од островите кај источниот австралиски брег поради доаѓањето на моќниот ураган Ului, јавиле австралиските власти.300 жители биле евакуирани со брод од островите Херон и Лејди Елиот сместени кај Големиот корален гребен. Ураганот Ului со ветар од 170 километри на час се наоѓа на 1200 километри од брегот и би требало таа зона да ја погоди во сабота или недела.

"Движењето на ураганот тешко се утврдува" - кажала Ана Блиг премиерка на сојузната држава Квинсленд.

Сместен во 4 категорија на скалило од 5 нивоа, ураганот се движи полека и би требало да го зафати австралискиот континент помеѓу градовите Бовен и Гладстон.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот