Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Жените денес се сексаат 3 пати повеќе од нивните мајки

Go down

20100317

Пишување 

Жените денес се сексаат 3 пати повеќе од нивните мајки
Денес младите жени се три пати повеќе сексуално активни од генерацијата на нивните баби во шеесетите години, покажало истражувањето објавено во вторникот.Студијата покажала дека жените во период од 2000 до 2009 година имале 5,65 различни партнери до навршени 24 години. Скоро секоја десета жена кажала дека спиела со повеќе од 10 различни партнери. Спротивно од нив, жените во шеесетите имале секс со просечно 1,67 партнери.

Жените до 24 години во седумдесетите имале по 3,72 различни партнери. Во анкетата ИЦМ за потребите на Lloyds Pharmacy учевствувале повеќе од 3000 жени во Велика Британија.

Статистичките податоци на британскиот институт покажуваат дека бројката на заболени од рак кај жените помлади од 25 години не опаѓа и покрај подобрите и чести прегледи. Иако овој тренд е намален кај постарите жени во последните 10 години, истото неможе да се каже и за жените до 25 години.

Според Lloyds Pharmacy причината може да биде големиот број сексуални партнери. "Заболувањето од хуман папилон е се почест кај младите луѓе" - кажала Клер Кер, главна во оделот за сексуално здравје. HPV е еден од најчестите причини за рак на грлото на матката.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение :
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 35
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот