Вие се наоѓате на вистинската фреквенција на najforumce FM 105.5 мегапиксели, а јас сум Досаден Login Pop Up што пробува да ве натера да се регистрирате. Др.Џек Левин кој покрај магнетниот појас за колено го измисли и магнетниот форум www.najforumce.fairtopic.com Доколку се регистрирате на овој форум големи се шансите да го зголемите волуменот на косата,да го намалите вишакот килограми и да ви се зголеми интелегенцијата,онолку колку што ќе постирате дневно на форумот.
!!!

Жените попрво би отишле под нож отколку да вежбаат или да држат диета

Go down

Жените попрво би отишле под нож отколку да вежбаат или да држат диета Empty Жените попрво би отишле под нож отколку да вежбаат или да држат диета

Пишување by GBL on Пон Мар 15 2010, 20:42

Поразителните резултати покажуваат дека 80% од жените попрво би направиле пластична операција за намалување на килограмите, отколку да ја променат исхраната и да почнат да вежбаат.

Жените попрво би отишле под нож отколку да вежбаат или да држат диета Img794913

За жените, естетските зафати како липосукцијата се одличен избор бидејќи даваат брзи и моментални резултати, додека пак мажите сметаат дека тоа е решение за оние кои се неактивни, покажало едно британско истражување.

На прашањето како би сакале да ги отстранат килограмите 34% од жените кажале дека тоа би било по пат на липосукција, 26% со намалување на желудникот, 14% би ја промениле исхраната и само 2% би ја намалиле тежината по пат на вежби.

Од нив 26% никогаш не вежбаат и признале дека би се подложиле на мачна операција отколку еднаш во неделата да ја посетуваат теретаната.

Мажите размислуваат поинаку и за нив телесните вежби се најпопуларна опција за намалување на килограмите.

GBL
Администратор
Администратор

Male
Taurus

Расположение : Жените попрво би отишле под нож отколку да вежбаат или да држат диета Relaxed
Треснал Глупости : 1263
Поени : 3547
Репутација : 0
Поминат рок на траење : 36
Се наоѓам : KafeMuabeti.club
Ден на регистрирање : 2009-06-14

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот